MIEJSCY DZIAŁACZE SPOŁECZNI JEDNYM GLOSEM

MIEJSCY DZIAŁACZE SPOŁECZNI JEDNYM GLOSEM


By spoleczni - Posted on 12 grudzień 2014

Image: 

Jako przedstawiciele organizacji pozarządowych, warszawskich stowarzyszeń lokatorów i mieszkańców działających od wielu lat w Warszawie chcemy zaprotestować przeciwko przedstawianiu ruchu Jana Śpiewaka „Miasto Jest Nasze” jako reprezentanta warszawskich środowisk społecznych i utożsamianiu podejmowanych przez niego decyzji z ideami prezentowanymi przez inne stowarzyszenia.

Wyborcy Jana Śpiewaka i Miasto Jest Nasze głosowali przeciwko Platformie Obywatelskiej, tymczasem po wyborach to nie Mieszkańcy, ale stołeczna PO może powiedzieć „Miasto ciągle jest Nasze”.
Jan Śpiewak i Miasto Jest Nasze stanęli po stronie partii politycznej odpowiedzialnej za wyrzucanie ludzi na bruk,
zwracanie szkół i przedszkoli "handlarzom roszczeniami", likwidację placówek oświatowych, ograniczanie dostępu do komunikacji miejskiej poprzez cięcia w rozkładach jazdy i znaczne podwyżki cen biletów.

Stanie po stronie establishmentu, który łamał wszelkie zasady dialogu, nie dopuszczał mieszkańców do głosu, a zamiast głosu Mieszkańców słucha głosu deweloperów i "reprywatyzacyjnych biznesmenów" jest niedopuszczalne.
Warszawskie ruchy miejskie to nie Jan Śpiewak, idący ręka w rękę z PO, tylko dziesiątki oddolnych organizacji i inicjatyw od lat pomagających mieszkańcom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów, których źródłem często jest jego obecny koalicjant.

Jeżeli lider Miasto Jest Nasze zawiązując koalicję z PO nie widzi jak bardzo oszukano wyborców, to apelujemy do pozostałych radnych dzielnicy Śródmieście, wybranych przez Mieszkańców z list tego stowarzyszenia, aby nie akceptowali sprzeniewierzenia się ideałom, które głosili w swoich kampaniach wyborczych. Stańcie po stronie
Mieszkańców.

Stowarzyszenie Mieszkańców Kamienicy Hoża 27a
Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów
Warszawa Społeczna
Stowarzyszenie Mieszkańców Ulicy Przemysłowej
Stowarzyszenie „Grunt to Warszawa”
Stowarzyszenie „Warszawiak na Swoim”

ZałącznikWielkość
MIEJSCY DZIAŁACZE SPOŁECZNI JEDNYM GLOSEM - korekta_WS_WSL.pdf66.33 KB
Etykietowanie