Zakładamy spółdzielnię "Wypędzeni" czy "Dekretowcy"?!

Zakładamy spółdzielnię "Wypędzeni" czy "Dekretowcy"?!


By spoleczni - Posted on 25 październik 2011

a może WYKLUCZENI?! - pod patronatem ministra
Uprzejmie informuję, że odbyły się eksperymentalne warsztaty "Zakładamy spółdzielnię!" (cohousing), w których miałem możliwość uczestniczyć.

Prezentacja wyników warsztatów odbędzie się 28.10 o godz. 19 w ramach debaty "Odczarować Spółdzielnie Mieszkaniowe" w Nowy Wspaniały Świat , ul. Świętokrzyska 63
Na które serdecznie zapraszam.
Sam jestem ciekaw do jakich wniosków doszli prowadzący te warsztaty ale wiem, że IDEA zakładania małych spółdzielni mieszkaniowych rośnie i jest to pomysł do zrealizowania."Chcieć to móc"

Pierwsze spotkanie „Odczarować Spółdzielnie Mieszkaniowe” będzie dotyczyło problemu spółdzielni jako formy własności, która to forma nie sprawdziła się w przeszłości. Spotkanie będzie obroną idei spółdzielni jako najbardziej sprawiedliwej formy posiadania. W spotkaniu wezmą udział: Dariusz Hyc, Anna Wieczorek, Urszula Siemion.

Kolejne spotkania to:
19 listopada godz. 19.00 „Osiedla Awangardowe”
25 listopada godz. 19.00 „Wielka Płyta w Polsce”
2 grudnia godz. 19.00 „Kto Mieszka w Blokach”
Ostatnie spotkanie 9 grudnia godz. 19.00 „Os. WARSZAWA" Będzie to podsumowanie cyklu debat w Krytyce Politycznej, uwzględniające także inne realizowane w ostatnich miesiącach warszawskie projekty „osiedlowe”.

Etykietowanie